Jak poradzić sobie z lękiem depresyjnym?

Witam ,. Mam lęk depresyjny co mam z tym z robić bo mam tym problem nie chcę z tym chodzić do psychologa a ni do psychiatry chodziłam ale zrezygnowałam żle się czułam z tym nie wiem jak to opisać proszę mi to podpowiedzieć .
KOBIETA ponad rok temu

Proszę się udać do psychoterapeuty. W przypadku lęków psychoterapia jest główną metodą leczenia. Czasami trzeba spróbować kilka razy zanim znajdzie się odpowiedniego dla siebie terapeutę/terapeutkę. To, że jeden nie pomógł nie znaczy jeszcze, że jest to zła metoda. Terapeuci szkolą się i pracują w różnych nurtach co stanowczo zmienia ich styl pracy.
Może się Pan/Pani zgłosić do mnie lub innego specjalisty.

Witam. Na początek dobrze byłoby określić co to jest ten lęk depresyjny i skąd taka diagnoza skoro nie chce Pani skorzystać z pomocy specjalisty. Jeśli z zasobów Internetu, to warto jednak się tym odkryciem podzielić z kimś kompetentnym. Psycholog czy psychiatra nie są od oceniania ale właśnie od pomagania i zapewniania poczucia bezpieczeństwa. Druga rzecz to znalezienie takiego terapeuty, z którym odważyłaby się Pani rozmawiać, bo już tu widać, że ma Pani problem z obdarzeniem takiej osoby zaufaniem i ten lęk, na który się Pani skarży odcina Panią od źródeł pomocy.
Mimo wszystko jednak warto pójść po pomoc, bo może być z czasem jeszcze trudniej
Pozdrawim

Bardzo ciężko coś podpowiedzieć przy tak krótko i ogólnie sformułowanym zagadnieniu.
Rozumiem, że źle się Pani czuła chodząc do psychologa/psychiatry (?). Tu też odpowiadają psycholodzy. Szansą na realną pomoc jest jednak raczej psychoterapia, systematyczna praca pozwalająca odkryć źródła objawów i znaleźć w sobie zasoby przydatne do ich kontrolowania.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna