Nasilone lęki i drętwienie głowy

Od jakiegoś czasu miewam straszne lęki. Czuje jakbym miała odretwiala głową i jestem zdezorientowana. Boje się większej grupy ludzi duszę się wtedy. Też mam uścisk na klatce i ciężko mi się oddycha.chodzę do psychologa z tym problemem. Ale nie wiem czy mi to pomoże:( pozdrawiam

Witam, to dobrze, że zgłosiła się Pani po pomoc. Z tego, co Pani opisuje, wyobraziłem sobie, że potrzebna może być pomoc psychoterapeuty i/lub psychiatry. Czy psycholog, do którego Pani chodzi jest psychoterapeutą? Jak często są sesje? Na jaki kontrakt terapeutyczny się Państwo umówiliście lub planujecie się Państwo umówić? Jeżeli te pytania są niezrozumiałe, to zachęcam do poczytania o psychoterapii w internecie, o tym jak powinna wyglądać i w czym może pomóc. Następnie warto poruszyć te zagadnienia z Pani psychologiem. Pozdrawiam

Szanowna Pani, bardzo dobrze, że zgłosiła się Pani ze swoimi problemami do specjalisty. Nie wiem jak długo uczęszcza już Pani na wizyty. Na początku terapii może Pani nie odczuwać żadnej poprawy, a czasem nawet zdarza się, że pacjenci czują się gorzej. Proszę jednak regularnie chodzić do psychologa i spokojnie poczekać na efekty. Proszę także pamiętać, że efekty psychoterapii w dużej mierze zależą od pacjenta i od tego, czy podejmuje wysiłek związany z wprowadzeniem zmian w życiu. Pozdrawiam, Monika Wysota

Jeśli jest Pani w terapii warto zaufać. Psychoterapia to najlepszy sposób radzenia sobie z lękami i uczenia się nowych, adaptacyjnych sposobów regulowania emocji, pracy nad poczuciem wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa itp.