Jak poradzić sobie z ciągłym lękiem o swoje zdrowie i życie?

Jak poradzić sobie z ciągłym lękiem o swoje zdrowie i życie? Zrobiło mi się to po tragicznej śmierci moich bliskich. Byłam u psychologa raz, ale nie pomogło mi to. Mam faktyczne problemy zdrowotne, ale ciągle o nich myślę... I o tym, że umrę. Czy mają Państwo jakieś konkretne rady?

Psychoterapia zaburzeń lękowych często trwa dłużej niż jedno spotkania. Wymaga motywacji i zaangażowania w proces terapii pod kierunkiem specjalisty. Jeśli zraziła się Pani do tego konkretnie psychologa- może warto spróbować raz jeszcze? Poszukać i spróbować nawiązać relację terapeutyczną z innym psychologiem, psychoterapeutą?

Dzień dobry, oczekiwanie, że po jednej wizycie u psychologa zajdzie znacząca poprawa jest nierealistyczne. Jeżeli nadal boryka się pani z lekiem zachęcam do konsultacji z psychologiem - psychoterapeutą a następnie jeżeli zostanie pani zakwalifikowana do terapii jej rozpoczęcie. Terapie trwają od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Pozdrawiam.