Jak sobie poradzić z lękiem przed chorobami?

Mam w rodzinie osobę chorą na raka, bez szans na wyleczenie. Od pewnego czasu mam ciągły lęk o bliskich. Boje się ze zachoruja i zostanę sama. Gdy np. ktoś narzeka na ból głowy, wpadam w panikę, bo myślę od razu ze to guz mózgu itp. Takie lęki dotyczą także tego że np. ktoś może mieć wypadek. Żyje przez to w ciągłym stresie. Jak sobie z tym poradzić? Czy powinna m pójść do psychologa?

Dzień dobry!

Tak, są to uciążliwe myśli, przekonania o charakterze lękowym, wykraczające poza adekwatne reakcje, racjonalną ocenę sytuacji. Warto skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam!

Witam
Nie każdy rak jest nieuleczalny. Przechodzi Pani trudne chwile, więc warto poszukać pomocy psychoterapeuty. W szpitalu, gdzie ktoś z Pani rodziny się leczy, z pewnością jest psychoonkolog. Jeśli wolałaby Pani sesję w domu, zapraszam na priv.
Rozumiem Pani rozterki, ponieważ w ub.r. sama bałam się o zdrowie, jednak raka pokonałam :)
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/Psychoonkologia-371905963306564/
Pozdrawiam serdecznie
Łucja Fitchman