Jak sobie poradzić z tym niepokojem i lękiem?

Witam mam 33 lata. Od kilku tyg czuję niepokój i lęk. Chodzę na terapię do psychologa ale mam wrażenie że te, spotkania nic nie dają. Miałem przepisany cibatax ale niestety lek zamiast zwalczyć lęk nasilil go bardziej. Nie wiem już jak sobie z tym radzić a wizytę u psychiatry mam dopiero za miesiąc. Jak do momentu wizyty u psychiatry sobie z tym niepokojem i lękiem poradzić? Chodzę do pracy a nie chce by choroba mnie wyłączył z zycia. Proszę o pomoc i poradę. Pozdrawiam

Szanowny Panie.
Ważne, że zwrócił się Pan po pomoc. Warto, aby swoimi obawami odnośnie braku poprawy swojego stanu podzielił się Pan z prowadzącym psychoterapeutą. Proszę mieć na uwadze, że zarówno psychoterapia jak i farmakoterapia wymagają czasu. Docelowy efekt w przypadku antydepresantów osiąga się po kilku tygodniach od rozpoczęcia ich przyjmowania. O wszelkich skutkach ubocznych proszę informować lekarza psychiatrę. Istnieje wiele typów leków przeciwdepresyjnych, które mogą pomóc w poradzeniu sobie z lękiem. Jedną z najskuteczniejszych form terapii w zaburzeniach lękowych jest psychoterapia w podejściu poznawczo-behawioralnym.
Zastanawia się Pan jak poradzić sobie z niepokojem i lękiem. Zachęcam Pana do omawiania wszelkich swoich wątpliwości podczas sesji psychoterapii. To jest właściwe miejsce i czas do poszukania możliwych sposobów i rozwiązań. W przypadku kryzysowych sytuacji może skontaktować się Pan z psychologiem pod jednym z bezpłatnych numerów pomocowych np. 116123 (w godz. 14-22).
Wszystkiego dobrego.