Jak poradzić sobie w życiu i skończyć z myślami samobójczymi?

Witam mam toksyczna agresywna matke i ojca despote pantoflarza mam 23 lata cale dziecinatwo bylem bity ja i brat dzis utrudniaja mi wyjscie z domu nie daja pieniedzy na zycie tylko jrdzenie i ibrania cale zycie podcinali skrzydla ze sobie nie poradze ze zobacze jakie jest zycie amiejac sie przy tym przez nich nie ukonczylem szkoly jestem wyczerpany nerwoqy lękliwy mam ich dosć mam ochote zabic tych niedojrzalych ludzi co mam robic nie mam pieniedzy na zycie nie staje mi penis przez to czuje sie fatalnie mam lęki jestem nerwowy doprowadzaja mnie do szału plotkuja a robi z siebie ofiare ze m ie agreaora . Wiem ze robia to bo boja sie zostac sami gdzie mam sie zglosic jak sobie radzic psychiatra odpada. Co mam zrobic by wymusic od nich odszkodowanie. Mysl ze mam 22 lata i nie mam nic doluje mnie strasznie i wkurza. Na psychoterapie chodze widac postepy bo wychodze domu i lęki z barszo duzych ataly aie mniejsze ale to jeszcze nie to. Prosze o pomoc jak sobie poradzic z toksycznymi niedojrzalymi ludzmi ojciec jest totalnie podporzadkowany tej kobiecie zrobila z niego duze dziecko ktore nawet nie umie zmywarki wlaczyc. Nie mam przyjaciol (brakuje mi ich bardzo) bo wszystko zniszczyla matka ktora nie nawidzi mezCzyzn jest mi ciezko jak sobie poradzic z tym bolem. Przez to wszystko mam mysli samobojcze 2 razy w miesiacu bo nie umiem zapanowac nad tymi emocjami. Rodzina odpada po stro ie matki jest toksyczna a ojca trzyma z nimi Przepraszam ze bez interpunkcji .

Witam Pana,
z Pana opisu wynika, ze potrzebuje Pan wsparcia w dorosłości, żeby móc optymalnie funkcjonować. W MOPSach można znaleźć wsparcie na płaszczyźnie zawodowej, są prowadzone różne programy wspomagające - edukacyjne, nieodpłatnie. Może jeśli będzie mógł Pan uzyskać dodatkowe wsparcie na płaszczyźnie zawodowej, może to pozwoli się Panu umocnić na rynku pracy. Wskazany jest trening kompetencji społecznych, pozwoli Panu ukształtować swoje zachowania i postawy w interakcjach społecznych, poprawi się Pana funkcjonowanie społeczne oraz wskazane jest indywidualne wsparcie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Wyobrażam sobie (tak, jak mogę) jak trudnych i bolesnych doznań doświadczył Pan w dzieciństwie.

Jednak tak nie musi być!
Może być trudno, gdyż nie został Pan wyposażony przez Rodzinę generacyjną w zasoby, które pozwoliłyby Panu w pozytywnym radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami...
Jednak..., jest wiele takich Osób, które nie nabyły takich umiejętności..., i
i optymistyczna wiadomość jest taka, ze można się tego nauczyć!

Dlatego zachęcałabym Pana do skupienia się na sobie, bo teraz Pan jest najważniejszy oraz udania się do Urzędu Pracy, gdzie są różne aktywizujące programy dla różnych grup docelowych.
Są cykliczne projekty aktywizacyjne, między innymi dla Osób do 25 roku życia.
Jak również szkolenia zawodowe, w formie aktywnych treningów, z umiejętności kompetencji społecznych oraz komunikacyjnych, co bezpośrednio wzmocniłoby Pana poczucie pewności siebie i podwyższyłoby samoocenę.

Zachęcam Pana do poszukiwania w Internecie, czasami są organizowane szkolenia Online, za tzw. "free".

Aby uzyskać potrzebne Panu wsparcie finansowe, inspirowałabym Pana do bezpośredniego kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy społecznej.

Serdeczności i tylko powodzenia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605