Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi i brakiem chęci do życia?

jak sobie poradzic z myslami samobujczymi nie mam ochoty juz na zycie najchetniej to bym sie zabil tu i teraz mam dosc porownywania mnie jaki to ja nie jestem gorszy od siostry znajomych itp

Dzień dobry,
Z tej krótkiej wypowiedzi wnioskuję, że ma Pan bardzo poważny problem będący źródłem ogromnego cierpienia. Polecam wizytę u psychologa psychoterapeuty celem rozpoczęcia terapii. Niestety poradzenie sobie samemu z tego typu problemami jest bardzo trudne i wymaga pomocy specjalisty. Jest Pan bardzo młodym człowiekiem i zastanawia mnie to, co takiego dzieje się w Pana życiu, że jest Pan tak bardzo nieszczęśliwy. Odnoszę wrażenie, że jednym z powodów może być zaniżona samoocena nad którą można skutecznie pracować w gabinecie terapeutycznym. Szkoda, że tak krótko sprecyzował Pan problem. Pozdrawiam serdecznie