Dzień Dobry Panu,
Zacznę od podziękowania Panu, że podzielił się Pan częścią swojej historii osobistej i przyznaję, że Pana relację przeczytałam ze smutkiem, ale też z przekonaniem, którym chciałabym Pana zainspirować, że zawsze jest rozwiązanie- trzeba go dostrzec, podejmując mały krok..., bo od takiego małego kroku zaczynają się dziać wielkie rzeczy...
Chcę Panu powiedzieć, że tam gdzie nie widać sensu, ten sens się właśnie! zaczyna...
Z Pana opisu domniemam, że sytuacja, w której się Pan obecnie znajduje jest długotrwałą? i przez swoją długotrwałość? mogła przyczynić się do zwątpienia (u Pana) w sens egzystencjalny, kiedy to od jakiegoś czasu dotyka Pana brak środków finansowych, zadowalającego samopoczucia/zdrowia oraz poczucie samotności i brak wsparcia bliskich Osób?
Proszę nie odpuszczać, nie zostawać samemu i podjąć ponowie wyzwanie- leczenie komplementarne (psychoterapia/farmakoterapia) w Poradni Zdrowia Psychicznego lub leczenie szpitalne.
Gdyby pojawiły się u Pana niepokojące myśli, proszę skontaktować się telefoniczne z bezpłatnym/całodobowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, po wsparcie specjalistyczne.
Chcę Panu powiedzieć, że jest Pan ważny!
Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605
Witam Pana,
każdy człowiek ma zasoby, których często nie widzi. Środki do życia można zdobyć pracując lub w placówkach pomocy społecznej, są realizowane szkolenia umożliwiające przekwalifikowanie się. Nie ma sytuacji bez wyjścia, jest wiele możliwości, potencjał istnieje w człowieku, depresja jest chorobą przejawia się zaburzeniami suicydalnymi - zawężeniem sytuacyjnym, dlatego wskazane jest leczenie psychiatryczne - farmakoterapia oraz równolegle psychoterapia w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, wsparcie można otrzymać w MOPSie, leczenie jest potrzebne, żeby dostrzec inne możliwości. Wskazane jest wsparcie, samemu trudno jest poradzić sobie z problemem, pod wpływem błędów w myśleniu (zniekształceń poznawczych) katastrofizujemy i irracjonalnie oceniamy rzeczywistość. Z każdej trudnej sytuacji jest wyjście, potrzebna jest adekwatna interpretacja aktualnego stanu i odpowiednie zmotywowanie do działania, w określonym kierunku umożliwiającym optymalne funkcjonowanie społeczne - wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak poradzić sobie w życiu i skończyć z myślami samobójczymi? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi i fobią społeczną? – odpowiada Lek. Wiesław Łuczkowski
- Czy możliwe jest wyleczenie z depresji? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Czy z moim stanem stanem psychicznym już nic nie da się zrobić? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Jak poradzić sobie z myślami i próbami samobójczymi? – odpowiada Mgr Joanna Lida
- Jak pozbyć się myśli samobójczych u 23-latka? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak sobie poradzić z pojawiającymi się myślami samobójczymi? – odpowiada Paulina Witek
- Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi i brakiem chęci do życia? – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
- Jak sobie poradzić z obniżonym poczuciem własnej wartości i myślami samobójczymi? – odpowiada mgr Patryk Goleń
- Co zmienić w sobie, aby znaleźć partnera? – odpowiada Mgr Bożena Waluś