Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie poradzić z obniżonym poczuciem własnej wartości i myślami samobójczymi?

od dwoch miesięcy nie czuje się ważna dla swojego partnera, nie daje poczucia własnej wartości oraz zachowuje się jakbym była mu nie potrzebna, A wszyscy inni są wazniejszi, niż ja. z artykułu wynika, że mam depresję. myśli samobuje od tygodnia są na porządku dziennym. nigdy taka nie bylam, nie myślałam o takich rzeczach. jak sobie z tym poradzić bez psychiatry? wołam o pomoc!!
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Zastanawiam się czy rozmawiała Pani ze swoim partnerem szczerze o swoich uczuciach i potrzebach. To ważne by z tego typu problemami radzić sobie wspólnie. Jeśli jednak nie ma Pani w partnerze wsparcia polecam jednak konsultacje u specjalisty. Myśli samobójcze są nie tylko uciążliwe, ale mogą też być sygnałem świadczącym o powadze Pani trudności. Jeśli nie chce się Pani konsultować z psychiatrą proszę chociaż rozważyć konsultację u psychoterapeuty. Nie ma bowiem jednej uniwersalnej rady na tego typu problemy. Trzeba im się dobrze przyjrzeć, nazwać je i dopiero wtedy stosować kurację. W przeciwnym wypadku być może będzie Pani skazana na próby leczenia czegoś co nie jest nazwane czymś co nie działa.

http://www.gabinetzmian.pl

0

Dzień Dobry Pani,

Proszę zadbać o samą siebie już teraz - nie czekać.

Proszę zadzwonić do Ośrodka interwencji kryzysowej,w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, czy w Krakowie ( tel. 12 421 92 82 ) - są to placówki całodobowe, udzielające pomocy bezpłatnie, w zależności od potrzeby (po uprzednim wywiadzie, celem ustalenia, jakiego rodzaju wsparcie byłoby potrzebne) i udzielą Pani dalszych wskazówek.

Życzę Pani szybkiego działania
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Szanowna Pani.
Proszę bezzwłocznie skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty w realnym świecie.
Może się Pani po nią udać do Poradni Zdrowia Psychicznego, sprawdzić w Ośrodku Pomocy Społecznej czy mają psychologa lub poszukać prywatnego gabinetu psychoterapeutycznego.

Proszę nie zwlekać.

Trzymam za Panią kciuki.

Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl

0

Witam, napisała Pani, że nie czuje się Pani ważna dla swojego partnera, potrzebuje Pani jego uwagi. Ma Pani obniżony nastrój, psychicznie nie czuje się dobrze. Proszę najpierw zadbać o siebie. Może Pani skorzystać z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej (http://www.pcpr-gryfino.pl/pcpr/osrodek-interwencji-kryzysowej), otrzyma Pani pomoc od razu lub skorzystać z telefonu zaufania. Proszę się jednak również zastanowić i skontaktować z lekarzem psychiatrą (nie jest potrzebne skierowanie), psychologiem. Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy