Jak sobie poradzić z obniżonym poczuciem własnej wartości i myślami samobójczymi?

od dwoch miesięcy nie czuje się ważna dla swojego partnera, nie daje poczucia własnej wartości oraz zachowuje się jakbym była mu nie potrzebna, A wszyscy inni są wazniejszi, niż ja. z artykułu wynika, że mam depresję. myśli samobuje od tygodnia są na porządku dziennym. nigdy taka nie bylam, nie myślałam o takich rzeczach. jak sobie z tym poradzić bez psychiatry? wołam o pomoc!!

http://www.gabinetzmian.pl

Dzień Dobry Pani,

Proszę zadbać o samą siebie już teraz - nie czekać.

Proszę zadzwonić do Ośrodka interwencji kryzysowej,w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, czy w Krakowie ( tel. 12 421 92 82 ) - są to placówki całodobowe, udzielające pomocy bezpłatnie, w zależności od potrzeby (po uprzednim wywiadzie, celem ustalenia, jakiego rodzaju wsparcie byłoby potrzebne) i udzielą Pani dalszych wskazówek.

Życzę Pani szybkiego działania
Irena Mielnik-Madej

Szanowna Pani.
Proszę bezzwłocznie skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty w realnym świecie.
Może się Pani po nią udać do Poradni Zdrowia Psychicznego, sprawdzić w Ośrodku Pomocy Społecznej czy mają psychologa lub poszukać prywatnego gabinetu psychoterapeutycznego.

Proszę nie zwlekać.

Trzymam za Panią kciuki.

Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl

Witam, napisała Pani, że nie czuje się Pani ważna dla swojego partnera, potrzebuje Pani jego uwagi. Ma Pani obniżony nastrój, psychicznie nie czuje się dobrze. Proszę najpierw zadbać o siebie. Może Pani skorzystać z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej (http://www.pcpr-gryfino.pl/pcpr/osrodek-interwencji-kryzysowej), otrzyma Pani pomoc od razu lub skorzystać z telefonu zaufania. Proszę się jednak również zastanowić i skontaktować z lekarzem psychiatrą (nie jest potrzebne skierowanie), psychologiem. Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka