Jak uporać się z myślami samobójczymi?

Dzień dobry. Moim problemem są ciągłe myśli o samobójstwie. Od ok. pół roku borykam się z tym problemem. Staje się to coraz mocniejsze, aż do takiego stopnia, że mam już plany jak to zrobię. Tylko po prostu szukam odpowiedniego terminu, bo nie chcę aby ktoś mnie znalazł i udzielił mi pomocy.

W takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą. Zachęcam do jak najszybszego zgłoszenia się. W przypadku nasilonych myśli i tendencji samobójczych można skorzystać także z pomocy dyżurującego pogotowia psychiatrycznego.

Dzień Dobry,

Tak nie musi być!
Jesteś ważna, nawet jak tego teraz nie czujesz i tego nie zauważasz...
Chcę Ci powiedzieć, ze czasami pojawia się bezsens, po to żeby zobaczyć sens...
I właśnie jesteś po to, żeby ten sens zauważyć.

Pozwól sobie samej pomóc, nie zwlekaj już i skorzystaj z bezpłatnego Telefonu zaufania dla Młodzieży, pod nr 116 111, czynnego od pon.do soboty, w godz. 12.00-20.00.
Albo, proszę skontaktuj się z ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, czynnego całą dobę, pod nr 22/837 55 59.
Zachęcałabym Cię, żebyś poprosiła o pomoc Mamę lub inną Osobę dorosłą i podzieliła się swoimi myślami i przeżywaniem.

Ja wspieram Cię mentalnie i dla mnie jesteś ważna!
irena.mielnik.madej@gmail.com