Przygnębienie, smutek, myśli samobójcze - czy mam depresję?

Witam! Od jakiś 2-3 miesięcy jestem przygnębiona, smutna, cały czas myślę o popełnieniu samobójstwa, w szkole mnie przezywają. Myślałam nad tym, żeby iść do psychologa, ale boję się. Moi rodzice kompletnie mnie nie rozumieją, nikt mnie nie rozumie, od wszystkiego uciekam. Straciłam poczucie własnej wartości i myślę cały czas, że nikt mnie nie kocha i że nikt mnie nie lubi :(. Często myślę żeby sięgnąć po tabletki, ale nie sięgam, bo się boję co będzie potem. Mam dopiero 12 lat, całe życie przede mną, ale mi na nim nie zależy! Proszę o pomoc, bo nie wiem jak to się wszystko zakończy, a ja jestem w coraz gorszym stanie.

Witam!
Wkraczasz w wiek dojrzewania i możliwe, że wiele myśli i uczuć związanych jest z przemianami, jakie zachodzą w Twojej psychice. Warto jednak, żebyś skonsultowała się z psychologiem lub pedagogiem szkolnym i porozmawiała o swoich problemach.
Możliwe, że będziesz wymagała opieki specjalistycznej. Należałoby to sprawdzić, dlatego zachęcam Cię do wizyty u psychologa. Warto, żebyś korzystała z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, gdzie zostaniesz otoczona wsparciem i będziesz mogła rozmawiać o swoich problemach.

Pozdrawiam