Straciłam sens życia - czy to depresja?

  Witam! Czy można mieć depresję w wieku 12 lat? Wydaje mi się właśnie, że ja mam - straciłam sens życia, co chwilę ktoś mnie rani, krzywdzi… najchętniej popełniła bym samobójstwo, ale trzyma mnie przy życiu jedna rzecz - Rodzice . Czy mam się skonsultować z psychologiem? Proszę o pomoc.

Witam!
12-latki mogą cierpieć na depresję. Jednak w tak młodym wieku zaburzenia depresyjne powstają z nieco innych przyczyn niż u osób dorosłych.
Jesteś bardzo młoda i wkraczasz w wiek dojrzewania, co może pogłębiać Twoje złe samopoczucie. Warto, żebyś skontaktowała się z psychologiem, a w przypadku znacznego pogarszania się samopoczucia także z lekarzem psychiatrą. Jesteś bardzo młodą osobą, dlatego do wizyty u specjalisty będzie potrzebna zgoda rodziców. Dlatego należałoby porozmawiać z rodzicami o Twoich problemach i wspólnie z nimi udać się do psychologa. Rodzice mogą Cię wspierać w tym trudnym czasie i pomagać Ci w powrocie do psychicznej równowagi.

Pozdrawiam