Dlaczego rozmawiam sam ze sobą?
Mam 13 lat i czasami jak się zezłoszczę to to muszę w coś walnąć albo nie wiem. Czasami rozmawiam z sobą - co to może być za choroba? Proszę szybko odp. mi, dziękuję.
Mam 13 lat i czasami jak się zezłoszczę to to muszę w coś walnąć albo nie wiem. Czasami rozmawiam z sobą - co to może być za choroba? Proszę szybko odp. mi, dziękuję.
Witam!
Napisałaś bardzo niewiele na temat swoich problemów. Rozmowy prowadzone ze sobą nie muszą być przejawem zaburzenia. Niestety z powodu braku dodatkowych informacji nie mogę określić, czym może być to spowodowane.
Napady złości i agresywne zachowanie może być związane z wkraczaniem w wie dojrzewania. Warto, żebyś skonsultowała się z psychologiem bezpośrednio i porozmawiała o swoich problemach. Ponieważ jesteś bardzo młodą osobą, do wizyty u specjalisty będzie wymagana zgoda rodziców. Bez ich zgody możesz korzystać z pomocy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111) lub uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem szkolnym.
Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Polska należy do krajów w Europie, gdzie prz
By otrzymać pomoc psychologiczną w ramach ubezpiec
Depresja to jedna z najbardziej podstępnych chorób
Z tego, co Pani pisze, wydaje się, że to jest po prostu sposób radzenia sobie ze stresem, który powodują ważne lub krępujące rozmowy. Jeżeli to odgrywanie rozmów nie przeszkadza Pani w normalnym funkcjonowaniu, a do tego pomaga Pani obniżyć poziom stresu, to nie ma powodu do niepokoju. Twórcy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach twierdzą:
Jeśli coś działa, rób tego więcej.
Jeśli coś nie działa, rób coś innego.
Jeśli coś się nie zepsuło – nie naprawiaj tego.
Wszystkiego dobrego:)
Czy jest to pewnego rodzaju trening rzeczywistych sytuacji w wyobraźni, czy też odtwarzanie sytuacji które już miały miejsce i ich ciągłe przerabianie i ulepszanie? jeśli chodzi o trening wyobrażeniowy to jest to bardzo dobra metoda radzenia sobie z trudnościami i emocjami w różnych sytuacjach i jako taki jest polecany przez wielu psychologów. Jeżeli jednak pani scenki i wyobrażenia mają charakter ciągłego przypominania sobie czegoś, zmieniania, ulepszania, czy po prostu fantazjowania ("jakby było gdyby") bez żadnego odniesienia do rzeczywistości - wtedy może to stanowić problem i jako takie powinna pani skonsultaować z psychologiem. Pozdrawiam.
Myślę, że znalazła pani skuteczny sposób radzenia sobie z emocjami związanymi z trudnymi, stresującymi sytuacjami. Nie ma powodu do niepokoju :)
Dzień dobry, rozumiem że tego typu zachowanie pomaga pani poradzić sobie z nowymi sytuacjami, ze stresem, wizualizuje pani je, wyobraża - to pani duży zasób. Jeżeli nie utrudnia to pani codziennego funkcjonowania ani nie oddala od rzeczywistych relacji uważam że nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
Jesteśmy świadkami konfliktu zbrojnego w Ukrainie.
Kryzys zbrojny za wschodnią granicą czy kolejne fa
Stres towarzyszy każdemu z nas, ale nie każdy wie,
Witam Panią
Często bywa tak, że rozmowa z samą sobą pomaga
rozwiązać jakiś problem.
Jeżeli jednak wewnętrzny dialog pogarsza samopoczucie,
nie można go kontrolować, to zachodzi konieczność omówienia
problemu ze specjalistą.
Zachęcam do omówienia problemu z neurologiem
i/lub psychoterapeutą.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
"Szpital psychiatryczny kojarzy się z wariatami, k
Obecnie coraz więcej usług przenosi się do interne
Agnieszka Liszkowska-Hała, od pięciu lat jest amba