Jak poradzić sobie po próbie samobójczej?

Jakiś czas temu podjęłam próbę samobójczą poprzez przedawkowanie leków. Od tamtego czasu dalej mam myśli samobójcze i nie potrafię sobie z nimi poradzić. Nie wiem do kogo mam się z tym zgłosić, ponieważ nie jestem pełnoletnia, a
naprawdę bardzo chciałabym się z tym uporać.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Jeśli nie jesteś pełnoletnia, to musisz poprosić o pomoc rodziców lub prawnych opiekunów. Powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Będą mogli pomóc Ci w przezwyciężeniu trudności i poprawie samopoczucia. Warto również, żebyś porozmawiała o tym, co się dzieje z rodzicami.

Problemy nastolatków są najczęściej związane z problemami całej rodziny. Dlatego warto, żeby również rodzice uczestniczyli w procesie terapeutycznym. W trudnych chwilach możesz korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111), gdzie uzyskasz szczegółowe informacje na temat możliwość uzyskania pomocy w swojej okolicy, a także będziesz mogła rozmawiać o swoich problemach.

Pozdrawiam