Jak na nowo w ułożyć swoje życie?

Witam! chciała bym więcej zarabiać a nigdy nie dawałam sobie rady z nauką, zawsze musieli mi nauczyciele pomagać na sprawdzianach, miałam indywidualny tok nauczania, więc ukończyłam szkołę zawodową. Chciałabym zarabiać minimalnie 4 tyś, a jedynie gdzie mogę znaleźć pracę to na produkcji gdzie się zarabia na rękę 2.400 a po długich latach o 500 zł więcej. Spodziewam się dziecka chciałabym mu dać dużo, kupić mu oryginalne rzeczy a nie jakąś tanią chińszczyznę, która po praniu wygląda na zniszczoną . Pracując na produkcji w tym roku wyjdzie mi na rękę 2400 z tej kwoty nic nie odłożę. Swoją przyszłość widzę w ten sposób że nic sobie nie odłożę i całe życie będę pracować za marne grosze, a nie mam smykałki do interesów, w papierach też się gubię  Nie chcę żyć na niskim poziomie. Co to za życie pracować od wypłaty do wypłaty i nic sobie nie odłożyć ?

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Doskonale rozumiem Pani oczekiwania i ambicję. Bardzo ważnym aspektem w tym wypadku jest zauważenie, że chcę Pani więcej. To warta pogratulowania rzecz, która wynika z motywacji wewnętrznej, co bardzo dobrze wróży wszelkim potencjalnym zmianom.

W Pani sytuacji, szczególnie jeśli chodzi o kwestię powiększenia rodziny, najważniejsze jest rozłożenie działań w czasie. Nagła zmiana pracy i podejście do tematu w sposób gwałtowny mogą przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Zamiast upragnionej zmiany, będzie dużo niepewności, lęku i obaw w związku z brakiem określonego planu. Każde takie działanie powinno być dobrze przygotowane.

Ze swojej strony zachęcam do skorzystania z porady doradcy zawodowego, który dzięki swojej wiedzy jak również doświadczeniu, pomoże w obraniu satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Profesjonalna pomoc i wsparcie w tym zakresie to podstawa! Z opcji bardziej dostępnych "na już" przychodzą mi do głowy kobiece grupy biznesowe na Facebooku, które są dobrym źródłem wiedzy. W takich miejscach kobiety rozumieją się i wspierają w rozwoju osobistym i zawodowym. To miejsce idealne dla ambitnej osoby.

Życzę powodzenia!