Wybór drogi zawodowej

Pracuje w jednej firmie już 9 lat. Przez ten czas nie awansowałem.Nie zarabiam również najwięcej. Przełożeni nie mają zastrzeżeń co do mojej pracy. Czuje sie z tym wszystkim bardzo źle gdyż wiem że przez układy panujące w firmie nie mam szans na rozwój. W trakcie pracy skończyłem studia zaoczne i obroniłem mgr.Ale nadal pracuje jako operator produkcji. zmuszam się by chodzić do pracy. Zastanawia się nad wyjazdem za granicę i podjęciem tam pracy.Czy to dobry pomysł?Wyczerpałem inne możliwości

to zalezy od wielu czynników.za mało danych na odp.poza tym odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, myślę, że tylko pan może sobie odpowiedzieć na pytanie czy zmienic pracę / wyjechać itd. Pomocny może okazać się coaching indywidualny (ok. 6 sesji) podczas którego odpowie sobie pan na pytania dotyczące dalszego rozwoju. Pozdrawiam.

Witam,
na to pytanie musi sobie odpowiedzieć Pan sam. Jeśli nie widzi Pan możliwości awansu w firmie a układy nie pozwalają na rozwój, jedną z opcji zmiany sytuacji jest wyjazd zagranicę ale z pewnością nie jedyną.
Może Pan np. zastanowić się nad kierunkiem swojego rozwoju i samodzielnie go realizować a w miedzy czasie szukać pracy w polsce.
Warto również zadać sobie pytanie, jakie korzyści będą wynikały z wyjazdu?
Z czego będzie trzeba zrezygnować?
Czego najbardziej Pan potrzebuje na ten moment? Jakie są Pana cele i czy ten wyjazd pomoże w tym, by się do nich przybliżyć?
Jeżeli nadal podjęcie decyzji przez Pana będzie utrudnione, zachęcam do konsultacji z coachem.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl