Wynik badania echo serca 66-latka do analizy

Otrzymałem badanie Echo serca:Mała fala zwrotna mitralna.Śladowa fala zwrotna trójdzielna.Niewielkiego stopnia przerost ścian lewj komory.Bez wyraźnych odcinkowych zaburzeń kurczliwości lewej komory.Asynchroniczny skurcz lewej komory.EF60%.Bez cech podwyższonego ciśnienia napełniania lewej komory.Prawidłowa funkcja skurczowa prawej komory-TAPSE-22mm.Wymiar aorty w granicach normy.Zawał-2008,stymulator,NT-leczone.Proszę o ocenę oraz wskazówki co do leczenia.Dziękuje za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Wynik badania jest bardzo odbry jak na Pańską historię kardiologiczną. Należy kontynuować dotychczasowe leczenie i profilaktykę.