Wynik badania genetycznego płodu

witam otrzymałam dziś winik badania genetycznego płodu mam 28 lat wiek ciąży 9+3 paap-a 0,31 mIU/ml korygowane MOM 0,24 hcg 72,8 ng/ml korygowane MOM 1,14 TEST PODWÓJNY DATA POBRANIA PRÓBKI 1:69 RYZYKO WIEKU 1:661 RYZYKO TRISOMII 18 OBLICZONE RYZYKO WYNOSI 1:417 CO POZOSTAJE W NORMIE PROSIŁA BYM O INTERPRETACJE TEGO WYNIKU BO SIE BARDZO MARTWIE Z GÓRY DZIĘKUJE POZDRAWIAM

Przede wszystkim nie jest to badanie genetyczne płodu (takim badaniem jest ocena kariotypu płodu po amniopunkcji lub kordocentezie). Ryzyko trisomii (także 21) powinno być ocenione łącznie z badaniem USG między 11- 13.6 t.c. Cierpliwości. Pozdrawiam