Wynik badania po 4-tygodniowym leczeniu wirusowego zapalenia mózgu oraz boreliozy

Mężczyzna lat 37 Witam. Po 4 tygodniowym leczeniu na Neurologii (Powód: wirusowe zapalenie mózgu oraz borelioza) 16. 10. 2014 wynik badania 10560 borelioza IgM 76,887 RU/ml min:max<16 RU ml-wynik negatywny\>=16 do<22RU/ml wynik graniczny\.br\>=22 RU/ml-wynik pozytywny\.br\\.br\ oraz 10660 Borelioza IgG ELISA Borelioza 15,989 RU/ml min: max: <16 RU ml-wynik negatywny\>=16 do<22RU/ml wynik graniczny\.br\>=22 RU/ml-wynik pozytywny\.br\\.br\ Proszę napisac czy jestem zdrowy. dziękuję

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Na podstawie wyników badań nie można jednoznacznie stwierdzić ozdrowienia, gdyż przeciwciała mogą się utrzymywać dość długo po przechorowaniu. Najważniejszym wyznacznikiem ozdrowienia są objawy o których Pan nie wspomina. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym o dalszym postępowaniu.