Wynik cukru na czczo u 27-latka

Dzis rano na czczo mialem 145 cukru mam 186 cm i 83 wagi czy mieszcze sie w normie ? i jaki powiniem byc mniej wiecej wynik?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak wysoki wynik glikemii na czczo oznacza cukrzycę. Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w celu potwierdzenia choroby w badaniu laboratoryjnym poziomu cukru (test obciążenia glukozą) oraz wdrożenia odpowiedniej farmakoterapii. Cukier na czczo nie powinien być wyższy niż 99.