Wynik echokardiografii a wyjazd na narty

Witam. Mam 22 lata, ostatnio echo serca wykazało frakcje wyrzutową na poziomie 45%. Czy w związku z tym mogę jechać na narty( wysokość około 2700m.n.p.m) Dodam, ze aktywnie uprawiam sport, i nie mam z nim żadngo problemu. Dziękuje za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa. Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań oraz a przede wszystkim obejrzeć cały wynik echo serca a nie tylko frakcję wyrzutową. Być może konieczne jest wykonanie próby wysiłkowej.