Wynik gastroskopii 34-letniej osoby do interpretacji
Witam, podczas rutynowego badania gastroskopem rozpoznano zmiany żołądka w okolicy odźwiernika. Dno trzon bez zmian patologicznych.Pobrano wycinek do histopata (przewlekłe zapalenie błony śluzowej odźwiernika dużego stopnia, aktywność 0, zanik 0, metaplazja jelit-brak,H.pylori(-),krew kału(-).Podczas tomografu: niespecyficzne, niewielkie do 1,2cm pogrubienie ściany żołądka-zmiana anatomiczna?Narządy jamy brzusznej bez zmian, węzły chłonne bez zmian. CEA,AFP,CA 19,9,CA 72,4 oraz krew wzorowo :-(

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Być może tak jak opisano jest to zmiana anatomiczna. Bez obejrzenia badania ciężko jest określić czy ewentualnie może być powyższa zmiana. Proponuję koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa, po badaniu lekarz coś więcej powie, a także zdecyduje o dalszej diagnostyce np. laparoskopii zwiadowczej.