Wynik MR u 34-latki z bólem głowy

Wyniki MR Kobieta 34 lat. Rezonans robiony ze względu na bóle głowy i drętwienia stóp. Wynik: Dwa drobne ogniska demielinizacji (3 i 4mm) o podwyższonym sygnale w obrębie lewego konara móżdżku. Innych ognisk brak. Co to znaczy bardzo się denerwuje. Pomóżcie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogniska demielinizacje to miejsca gdzie neurony straciły ich osłonki z mieliny. Powoduje to nieprawidłowe przewodzenie impulsów.