Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 22-latki
Witam serdecznie, dziś odebrałam wyniki z rezonansu kręgosłupa lędźwiowego. Uprzejmie proszę o interpretację, czy mam się czym martwić? Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. W T2 sygnał z tego krążka jest obniżony - zwyrodnieniowa dehydratacja. Na tym poziomie tylna niewielka centralna podwięzadłowa wypuklina jądra miażdzystego z towarzyszącym pęknięciem pierścienia włóknistego.Wypuklina minimalnie modeluje worek oponowy, nie zwęża kanałów korzeniowych. Pozdrawiam i dziękuję, Paulina

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie, neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.