Wyniki badania glukozy a cukrzyca

Witam Robiłam sobie ostatnio badania krwi gdyż bardzo źle się czuła. Byłam ciągle zmęczona. Myślałam że to objawy tarczycy. Oto moje wyniki:Glukoza 104 mg/dll zakres referencyjny 70-99 LIW H prawidłowa glikemia na czczo: 70-99; nieprawidłowa glikemia 100-125mg/dl wskazane wykonanie testu OGTT cukrzyca >126 mg/dl wynik uzyskany w dwukrotnym badania.TSH 3,410 ulU/ml zakres referencyjny 0,270-4,200. Moje pytanie brzmi czy mam cukrzyce? Co jest nie tak?

Dzień dobry,

Ma Pani stan przedcukrzycowy - nieprawidłową glikemię na czczo, która jest wskazaniem do wykonania testu OGTT z 75 g glukozy. Proszę skontaktować się z diabetologiem.. Jeśli jest Pani osobą z nadwagą lub otyłością,, to modyfikacja stylu życia może Pani pomóc, jeśli zaś jest Pani osobą szczupła, to warto wykonać sobie dodatkowe badania, typu - stężenie peptydu C, przeciwciała anty-GAD, szczególnie, jeśli, ktoś w rodzinie chorował na cukrzycę typu 1. Diabetolog po zbadaniu Pani i rozmowie zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz