Z czego mogą wynikać takie bóle w podbrzuszu?

Witam, Od 2 miesięcy męczą mnie bóle w podbrzuszu, parcia na pęcherz, czasami mdłości i pieczenie w okolicach warg sromowych. Byłam na kilku wizytach u lekarza ginekologa i urologa. Po wyleczeniu infekcji intymnej i zapalenia dróg moczowych lekarze nie stwierdzają żadnych nieprawidłowości jednak objawy nie ustąpiły. Miałam robione badania ogólne krwi, badanie usg jamy brzusznej, a także badanie moczu - w żadnych z powyższych nie wyszły niepokojące wyniki, jedynie przy usg wyszło wzmożone zagazowanie prawej strony jelita grubego. Prosze o poradę i pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy bólu podbrzusza, parcia na pęcherz, mdłości oraz pieczenia w okolicach warg sromowych mogą świadczyć o wielu dolegliwościach. Często występują one na przykład przy zapaleniu robaczkowym, zespole jelita drażliwego.

Pani objawy są charakterystyczne również dla kamicy nerkowej. Występuje przy tym kolka nerkowa spowodowana zablokowaniem odpływu moczu z nerki. Ból ten może promieniować w okolice warg sromowych. Innymi symptomami kamicy nerkowej są nudności i wymioty oraz występuje silne parcie na pęcherz połączone z bólem i kłopotami z oddawaniem moczu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których znajdzie Pani informacje o opisanych problemach:

https://portal.abczdrowie.pl/kamica-nerkowa

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.