Zabieg powrózków nasiennych a praca

Witam, mam żylaki na powrózkach na obydwu jądrach. Lekarz urolog stwierdził, że kwalifikuję się do przeprowadzenia zabiegu. Teraz mam taki problem, ponieważ trafiła mi się okazja i za nieco ponad tydzień idę do nowej pracy. Po lekach ból się zmniejszył ale nadal czuję dyskomfort i pobolewanie. Teraz moje pytanie jest takie: ile trwa taki zabieg? czy zdąże pójść do nowej pracy po nim (tydzień), jaki jest czas powrotu do zdrowia po operacji?
Lek. Tomasz Budlewski

Zależy to od rodzaju operacji oraz organizmu. Proponuję udać się do urologa i powiedzieć o pracy itp. Lekarz doradzi najbardziej odpowiednie postępowanie.

Zabieg z reguły czy przeprowadzany klasycznie czy laparoskopowo jest krótki (ok. pół godzinki). Powrót do pracy po tym zabiegu jest możliwy po tygodniu.