Powrót do aktywności fizycznej po operacji żylaków powrózka nasiennego

Witam, Niedługo w szpitalu będę miał przeprowadzaną operację żylaków pawrózka jądra lewego. USG jąder- wykazało żylaki 0,5 mm, natomiast USG jamy brzusznej- wszystko w normie. Chciałbym po operacji wrócić jak najszybciej do aktywności fizycznej (tego wymaga ode mnie rodzaj wykonywanej pracy). Jaka technika operacyjna będzie najkorzystniejsza w tym, laparoskopia, czy klasyczna? P.S. Dodam że się obawiam znieczulenia miejscowego jak i ogólnego. Zostałem wystraszony przez anestezjologa.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny PANIE,
Nie wiem, czym potrafił Pana wystraszyć anestezjolog - dotyczy znieczulenia. W chwili obecnej, zarówno znieczulenie ogólne jak i dokręgosłupowe (myślę że to mamy na myśli, pisząc - znieczulenie miejscowe) jest bardzo bezpieczne. Jeżeli chodzi o rodzaj i typ zabiegu - proszę zaufać urologowi, który będzie ten zabieg przeprowadzał. Rekonwalescencja w tego typie zabiegu (powrózek nasienny) jest nieznacznie krótsza w przypadku laparoskopii.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
wskazana technika laparoskopowa, rekonwalescencja jest krótsza
pozdrawiam