Ząbkowanie a długi sen w dzień u 5-miesięcznego dziecka

Moja 5-miesięczna córcia od paru dni dość długo śpi w dzień, jest to bardzo twardy sen, nie chce pić mleka, za to zupki i deserek wcina z apetytem. Do tego kilka razy dziennie robi twardą kupkę, którą muszę pomagac jej robić. Czy to może być związane z ząbkowaniem? Pierwszy ząbek właśnie się wyrzyna.

Milena Lubowicz

Zwykle ząbkowanie wiąże się z luźniejszymi stolcami u dziecka. Może twardsze kupki są wynikiem podawania dziecku zupek i posiłków innych niż mleko? Proszę dziecko obserwować i w razie potrzeby wybierać produkty które mają w składzie np. suszoną śliwkę. Jeżeli chodzi o spanie to niespecjalnie widzę związek z ząbkowaniem, ale może to być wynikiem tego, że dziecko jest większe, bardziej aktywne i po prostu jest zmęczone.
Pozdrawiam