Zaburzenia lękowe, duszności w klatce piersiowej, napady gorąca, bóle głowy i ataki histerii a nerwica

Witam Od paru lat mam pewien problem nie potrafie dać sobie rady samą z sobą na początku miałam prawdopodobnie depresje po traumatycznym przeżyciu ostatnim czasy moje zachowanie uległo pogorszeniu mam zaburzenia lękowe nagle bez powodu czuje duszenie w klatce piersiowej, napady gorąca, nie do zniesienia bóle głowy i napady histerii gdy się zdenerwuję nie panuję nad sobą płaczę krzyczę i momentami zaczynam sie dusić potrzebuje po ataku histeri godzine aby sie uspokoić. czy to może Być Nerwica?

Witam, wszystko wskazuje na to, że cierpi Pani na nerwicę. Zalecam skorzystanie z pomocy psychiatry i psychoterapeuty. Bardzo dobry Ośrodek znajdzie Pani niedaleko Piekar - w Siemianowicach Śląskich, przy ul. Szkolnej 2. Pozdrawiam

Termin nerwica nie jest już stosowany w psychopatologii. Opis podany przez Panią wskazuje, że cierpi pani na zaburzenia emocjonalne, których objawy (bez względu na ich nazwę) w istotnym stopniu utrudniają życie. Najszybciej poprawę i złagodzenie tych objawów uzyska Pani przez zastosowanie leków , które może zaordynować psychiatra. Jednak aby zrozumieć źródło psychologiczne tego cierpienia, dotrzeć do przyczyn, a tym samym zmniejszyć prawdopodobieństwo ich nawrotu po zastosowaniu farmakoterapii oraz aby nauczyć się optymalnego radzenia sobie z emocjami, zaleca się leczenie skojarzone, a więc leki plus psychoterapię.
Elżbieta Pniewska