Co dalej po sześciu latach leczenia ocd i stanów lękowo-depresyjnych?

Witam Czy po 6 latach leczenia ocd i stanów lękowo depresyjnych,które powstały z OCD nie przynosi rezultatów żadnymi elkami i psychoterapią,to mogę kwalifikować się do zabiegu poprzez psychiatrę do głębokiej stymulacji mózgu?. Nie idzie tego wytrzymać.Mam to po ojcu.Jakie inne metody można wykorzystać?,po takim zabiegu ocd i depresja miną?. Podobno do 3 lat mają wejść nowe leki przeciwko tej strasznej chorobie depresji

Jednak można temu skutecznie przeciwdziałać!
Jak potwierdzają zakrojone na szeroką skalę badania naukowe z ostatnich lat a jest ich ponad 200 bardzo skuteczną formą leczenia zaburzeń lękowych, chronicznego bólu, a także depresji okazała się hipnoterapia.
W trakcie transu hipnotycznego prawa połowa mózgu jest pasywna, za to lewa jest stanie pobudzonej aktywności. Oznacza to, że pacjenci znajdują się wtedy na innym poziomie świadomości tj. w stanie, w którym np. mogą sobie przypomnieć wydarzenia zapomniane lub wyparte. Co za tym idzie istnie możliwość poznania przyczyny wybuchu choroby, a poznając przyczynę dużo łatwiej jest wyleczyć się z choroby. W stanie transu, w którym który pacjenci podatni są na sugestie i indukcje terapeuty, może on wpłynąć pozytywnie na całkowite pozbycie się lęków czy bólu, depresyjnych struktur myślowych a także niektórych uzależnień.
Reasumując hipnoterrapia ( ale też i dobra psychoterapia) daje szansę na całkowite wyzdrowienie.
Już raz do Pani pisałem, ale zdaje się Pani nie rozumieć tego co się do Pani pisze odrzucając oferowaną pomoc. Pisząc nie podaje Pani też żadnych symptomów,
a OCD czy zaburzenie lękowo- depresyjne to nie grypka, gdzie symptomy są takie same. Wachlarz symptomów przy zaburzeniach psychicznych jest właściwie nieograniczony. Nie Pisze Pani też jak się Pani leczy. Jakie leki jaka psychoterapia,
co jest punktem ciężkości itd.itd. Na podstawie tego co Pani pisze nie można wyciągnąć niestety żadnych wniosków. Ile razy zmieniała Pani psychiatrę i psychoterapeutę w ciągu tych 6 lat? Bo przecież Pani zmieniała, skoro nie pomogli ?
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Zalecałabym, by skonsultowała to Pani z lekarzem prowadzącym Panią, który poznał Panią i Pani historię leczenia.

Życzę Pani tylko skuteczności w leczeniu,
irena.mielnik.madej@gmail.com