Ciężkie epizody depresji i stany lękowe

Czy możliwe że ciężkie epizody depresji i stany lękowe które nie ustępują pod wpływem leków,psychoterapii,trwające kilka lat,są objawem guza mózgu bądź innych chorób?chory czuje się coraz gorzej,ma myśli s,ciężka głowę,dziwnie wyczulony słuch(słyszy nawet najmniejszy szmer,a inni nic)węch, czuje ze zwiększona intensywnością,czasem dziwne zapachy,których nikt inny nie czuje.poza tym przed oczami latają mu jakieś"kropki",jest wiecznie słaby,czasem leci z nóg,nie może się ruszyc,nie chce zyc

Objawy depresyjne mogą również występować w przebiegu innych zaburzeń psychicznych i chorób somatycznych, których rozpoznanie jest istotnym elementem procesu diagnostycznego. Najlepiej więc udać się do lekarza, który zleci specjalistyczne badania.

Jeśli mają Państwo sygnały, że zaburzenia mogą mieć somatyczne źródło- warto wykonać badania. Na początek jednak warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, pod opieką którego jest pacjent i wspólnie zdecydować o dalszych krokach.

Witam
Aby stwierdzić choroby, o których Pani wspomina,
konieczna jest pełna (osobista) diagnostyka neurologiczna.
Objawy, o których Pani wspomina występują
przy głębokiej depresji.
Niepokojące jest to, że objawy tak długo nie ustępują.
Należy pomyśleć o zmianie metody.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, wszystkie opisane objawy opowiadają obrazowi depresji, także omamy węchowe i słuchowe. Warto te wątpliwości rozważyć z lekarzem prowadzącym lub poprosić od konsultację z innym lekarzem psychiatrą. Możliwe jest wystąpienie objawów depresyjnych w innych zaburzeniach, choroby które mogą mieć wpływ na diagnozę stanu psychicznego jak np. nadczynność i niedoczynność tarczycy, niedoczynność przytarczyc, choroba Addisona, Cushinga, hipoglikemia. Warto poprosić o dodatkową konsultację jeżeli dotychczasowe leczenie nie przynosi rezultatów. Pozdrawiam serdecznie