Zaburzenia oddychania, ciemność przed oczami, szybsze bicie serca oraz problemy z pamięcią i wymową

Mam tez problem tego typu mieszkam na 4 pietrze mam astme oskrzelowa nie raz jest tak ze jak niose ciezkie zakupy to okolo 3 pietra zaczyna mi brakowac oddechu a jak juz doniose troche sie bardziej meczac to na 4 pietrze zatyka mnie( oddycham szybciej) ale mam ciemno przed oczami nie moge sie ruszyc wiedzac ze sie moge przewrocic stoje tak okolo 6 sekund potem szybkie bicie serca i wracam do normy. Robie 9 godzin mam problemy z pamiecia i wymowa boje sie zebym nie mial jakiegos guza mozgu

Jak leczenie astmy?
Jak ogólny stan zdrowia?
Zmęczenie przy wchodzeniu na 4 pietro u osoby z astmą , może powodować zmęczenie, bicie serca, a w efekcie mroczki czy zawroty...
Jak morfol, waga ciała, dieta?, regularna gimnastyka?
Pozdrawiam