Zakładanie gipsu po złamaniu nadgarstka

Witam, 3 tygodnie temu złamałem nadgarstek. Założono mi gips razem na 4 tygodnie, w internecie przeczytałem że gips w takim wypadku powinno się nosić 6-7 tygodni. Co jest prawdą? I drugie pytanie, jak powinienem traktować tą rękę po zdjęciu gipsu? Przykładowo - czy mogę jeździć motocyklem?

Lek. Tomasz Budlewski

czas noszenia unieruchomienia zalezy od tego co dokladnie stało się w nadgarstku. proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badajacego. co do motocyklu na pewno na pczątku konieczne jest oszczedzanie nadgsrstka./