Zapalenie jelita grubego u dziecka a badania kontrolne

Witam, moje u mojego dziecka stwierdzono przewlekłe zapalenie jelita grubego i przewlekłe zapalenie odbytnicy. W zaleceniach mamy leki i okresową kontrole w poradni gastrologicznej. Pytanie moze okazać sie banalne, ale co oznacza okresowa kontrola w poradni? Mamy tylko raz pojechać czy kilka razy? Bo lekarz prowadzący nam nic nie wyjaśnił

Lek. Tomasz Budlewski

To bardzo dziwne i należy sie lekarzem skontaktowac. Na konkretnej wizycie powinien powiedziec kiedy mają się Państwo zgłosic ponownie. Trudno mi to ustalic nie wiem w jakim stanie jest teraz dziecko czy objawy sie zmniejszyly czy nadal są. Konieczny kontakt z lekarzem i zawsze nalezy zapytac kidy następna kontrola.