Zawroty głowy i bóle karku przy dużym spadku wagi

Witam.U mojej mamy jest duży spadek wagi ,od długiego czasu mało jadła a od 2 tygodni prawie nic.Ciągle ma zawroty głowy i boli ją kark.Wymiotowała ale raczej jasnym płynem bo nie jadła.Do tego częste odbijanie i nagła utrata słuchu z dnia na dzień.Gwałtowny wzrost ciśnienia od 2 miesięcy dopiero zaczęły się problemy z ciśnieniem 210/180.Lekarz rodzinny nic nie stwierdził ,zrobił wyniki ,ogólnie ok tylko hemoglobina 17,1.co to może być,?

Witam, rozumiem ze mama jest osoba w podeszłym wieku. Jeśli jest osobą o braku możliwości poruszania rozważałbym prośbę o skierowanie do szpitala na diagnostykę. Tak wysokie ciśnienia mogą być zagrożeniem dla życia więc jeśli występują często nawet wezwałbym pogotowie.