Zimne stopy i mrowienie w rękach

Witam. Mam 2 ważne pytania.1. Od około roku, w tym od kilku miesięcy mocniej mam problem z dłońmi oraz stopami.Stopy to jedynie uczucie gorąca gdy się budzę(w dzień z kolei jest mi w nie bardzo zimno). Dłonie natomiast oraz ręka do łokcia- oprócz tego czuje w nich mrowienie, drętwienie, a czasem nawet ból, tak że nie mogę nimi nic robić.zaczynam się bać, że jest to coś bardziej ogólnego.Badałam kręgosłup szyjny- wszystko jest dobrze.2.Czy podwyższone TSH zawsze oznacza niedoczynność tarczycy?

A może to polineuropatia?
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.