Zmiana na przysadce mózgowej o charakterze torbieli

mam zmianę na przysadce mózgowej ( 6mmx7mmx6mm)o charakterze prawdopodobnie torbieli, lekarze mówią żeby się nie przejmować, ale jeden z nich stwierdził żeby iść do neurochirurga w celu ewentualnego usunięcia. Poza tym przed lewym okiem lata mi czarna plamka czy to może być z tym związane ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zmiana widoczna przed okiem powinna zostać skontrolowana przez okulistę - najprawdopodobniej jest to zmętnienie w ciałku szklistym gałki ocznej, zwłaszcza, jeśli jest widoczne tylko w jednym oku, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że obserwowana plamka ma związek z torbielą przysadki.
Rzeczywiście, o ewentualnym usunięciu torbieli powinien zadecydować neurochirurg, może się okazać, że zmiana wymaga jedynie obserwacji w przyszłości.

Bardzo ważna jest obserwacja dynamiki tej torbieli - po prostu czy się powiększa czy nie sadzę iż należy złożyć wizytę u dobrego okulisty oraz u endokrynologa