Zmiana zachowania i nagła płaczliwość u 8-miesięcznego dziecka

Dzien dobry martwie sie o mojego 8 mies synka jego zachowanie uleglo zmienilo suebardzo a mianowicie z grzecznego usmiechnietego dziecka maly zrobil sie placzliwy. Ciagle chce byc na rekach nie moge zostawic go samego w pokoju. Pobawi sie 5 minut sam i pozniej jest placz i chce na rece czy mam go za kazdym razdm brac na rece jak sie mam zachowac w takuej sytuacji a nie mam nikogo ktk by mi mogl doradzic

Witam, synek jest w wieku, kiedy najczęściej dzieci doświadczają tzw. lęku separacyjnego (między 7 a 9 miesiącem życia). Jest to naturalny etap w rozwoju dziecka. Polega on na tym, że dziecko silnie przeżywa (czasem histerycznie płacząc) rozłąkę z matką. Właśnie w tym czasie u dziecka tworzy się silna więź z matką a równocześnie nie jest ono w stanie pojąc tego, że kiedy traci matkę z oczu, nie znika ona na zawsze. Ważne jest w tym okresie zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, bliskości i czułości. Pozdrawiam Danuta Michalczyk