Zmiany na żołędzi penisa u 24-latka

Witam. Mam problem ze zmianami na żołędzi. Były to dwie czerwone plamki o wyraźnych brzegach. Ze zmian nie wydobywała się żadna wydzielina, nie swędziały, nie pachniały, nie szczypały, po prostu były. Na wszelki wypadek wziąłem 1000mg azytromycyny i stosowałem Clotrimazolum. Teraz wydaje się jakby tamte zmiany zniknęły, jednak utrzymuje się czerwona obwódka w miescu po powstałych zmianach. Co to może być i czym to leczyć? http://www.directupload.net/file/d/3524/hg3v4hxp_jpg.htm

Witam! Przedstawiona zmiana najprawdopodobniej jest wynikiem zakażenia grzybiczego, wymagającego podania silniejszych leków niż działający miejscowo clotrimazol. Azytromycyny jest lekiem przeciwbakteryjnym, nie działającym na infekcje grzybicze. Sugeruję wizytę u dermatologa.