Zmiany niedokrwienne w mózgu a ograniczony dopływ tlenu do mózgu

Czy zeby powstaly zmiany niedokrwienne w mozgu wynikajace z niedotlenienia potrzebne jest calkowity brak doplywu tlenu do mozgu,czy wystarczy silnie i dlugotrwale ograniczony doplyw tlenu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zmiany niedokrwienne centralnego układu nerwowego mogą powstać zarówno na skutek długotrwałego ograniczenia dopływu tlenu jak i na skutek nagłego jego braku.