Zmiany nienowotworowe i odczynowe w wyniku badania cytologicznego

Proszę o interpretacje mojego wyniku cytologii. Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z atrofią. Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego (ASC)-nie można wykluczyć HSIL (ASC-H). Czy to jest groźne? Czy może to mieć związek z tym, że stosuję Nuvaring od pół roku? I czy przed kolposkopią muszę wyjąć krążek antykoncepcyjny, i czy wystarczy wyjąć godzinę przed badaniem? Dodam, że mam za sobą jeden poród 8 lat temu.

Witam,
interpretacji wyniku badania cytologicznego powinien dokonać lekarz ginekolog, który zlecał badanie. Celem weryfikacji wyniku cytologicznego będzie Pani miała wykonaną kolposkopię - co do obecności krążka podczas badania - zdecyduje lekarz wykonujący kolposkopię.
Pozdrawiam serdecznie