Zwyrodnienie stawu biodrowego, łysienie plackowate a niedoczynność tarczycy

Mam 44 l., od 36 r.z. zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego, na stawach kolanowych osteofity, stawy "chrupią', 3 lata temu pojawiło się łysienie plackowate, odczuwam bóle mięśni, zwłaszcza prawej ręki, ciągle mam wzdęty brzuch, tyję. Wyniki badania krwi i tsh, crp, glukoza sprzed 3 lat i z chwili obecnej w normie, tylko wcześniej limfocyty, a teraz monocyty nieznacznie ponad normę (11,1%). Czy to mogą być objawy niedoczynności tarczycy? dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Nie są to objawy sugerujące chorobę tarczycy. Przyczyn należy upatrywać gdzie indziej. Sugeruję kontakt z internistą.