19-dniowy okres u nastolatki

Witam. Moja 13 letnia córka ma okres już od 19 dni. Dzisiaj byłyśmy u ginekologa, który zlecił Estrofem i Orgametril przez 10 dni ,nie zbadał jej obejrzał jedynie podpaskę. Karolina pierwszy okres dostała w lipcu 2014, potem do listopada regularnie. W listopadzie wyrywała ósemki i tu weszły 4 antybiotyki przez 2 miesiące. Teraz okres pojawił się na początku marca i jest obfity, od 3 dni już się normuje. Pani ginekolog twierdzi, że to wahania hormonów. Nie wiem czy dać te leki. Proszę o pomoc :)

Renata GrzechociĹska

U tak młodej dziewczynki mogą występować zaburzenia hormonalne. Jeśli lekarz je przepisała to najwyraźniej widziała do tego wskazania. To czy Pani poda lek czy nie zależy tylko od Pani.