3-dniowe opóźnienie okresu a możliwość zapłodnienia

Zażywam antykoncepcje już od 2 lat, kochamy się z chłopakiem bez innych zabezpieczeń. Okres zawsze mam regularnie co do godziny, ale teraz spóźnia mi się 3 dzień, stresuje mnie to. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Mogę zażyć teraz tabletke 72po czy już za późno?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli nie pominęła Pani żadnej tabletki z blistra i tabletki były zażywane o tej samej godzinie, to ryzyko jest . Proszę wykonać test ciążowy oraz zgłosić się do ginekologa do kontroli.