Zapomniałam tabletki w 1 tygodniu - co robić?

Witam. Otóż stosuje Q****. Zapomniałam wziąć tabletkę w pierwszych dniach brania blistra. Był to dokładnie 2 dzień cyklu (2 dzień brania tabletek). W tym samym dniu się rano kochałam, wieczorem nie wziewam tabletki. Dzień wcześniej normalnie była zażyta tabletka, w 3 dniu zażyłam 2 tabletki (normalną i tą zapomnianą). Mam też końcówkę okresu, czy mogę mieć poważne wątpliwość, że mogło dojść do zapłodnienia? Pozdrawiam An

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ponieważ pominęła Pani tabletkę w pierwszym tygodniu, a ponadto została ona przyjęta ponad 12 godzin za późno, skuteczność antykoncepcji jak najbardziej jest zmniejszona. Ponieważ doszło w tym czasie do współżycia seksualnego, jak najbardziej istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem i po około 14 dniach wykonać test ciążowy.