4-tygodniowe przyjmowanie Mesopral na problemy z żołądkiem a dalsze zalecenia

Dzień dobry. Dwa miesiące temu miałem problem z żołądkiem "męczenie", mdłości, gorączka brak apetytu, dyskomfort w plecach. Przez 5 tygodni brałem Helicid forte a ponieważ w dalszym ciągu zdarzały się dolegliwości lekarka przepisała mi Mesopral40mg. Jest teraz znacznie lepiej. Kończę właśnie 4 tydzień. I mam pytanie - czy kontynuować leczenie dawką 40mg czy też 20mg? Pani Doktor ma urlop. Czy 6 tygodni brania Mesopral40 mi nie zaszkodzi? Wcześniej brałem 5tyg. Helicid forte. Pozdrawiam-Artur

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli dolegliwości ustąpiły po 4-8 tyg. stosowania dawki 40 mg Mesopralu może Pan zastosować lek w dawce 20 mg na dobę.