Adenocarcinoma G 1 invasium

Proszę o przetłumaczenie: Adenocarcinoma G 1 invasium - odbytnica. Czy to bardzo zaawansowany rak?

  • oznacza:

Gruczolakoraka inwazyjnego stopnia 1-szego w skali 3-stopniowej, czyli raka złośliwego; - zaawansowanie niemożliwe do oceny bez oceny materiału pooperacyjnego (po wycięciu raka) lub chociażby opisu np. kolonoskopii, USG jamy brzusznej, TK jamy brzusznej (zasięg makroskopowy?, nacieki?, przerzuty?).