Adenocarcinoma invasivim intestini crasii G1

Witam.Doktorze mam wynik histo-pat.Mikroskopowo:1.Adenoma tubulare intramucosum intestini crasii.Dysplasia levi gradu epithielii glandularum.Excisio completa. 2.Adenocarcinoma invasivim intestini crasii G1.Prosze o szybką odpowiedz.Tesc ma 78 lat.Nie wiem co robic?Do onkologa? Czy to złosliwe?Są juz przerzuty?Błagam o odpowiedz.Pozdrawiam.Lucyna:(

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zmiana z pkt 2 to rak gruczołowy naciekający o dużym stopniu zróżnicowania (G1). Jest to zmiana złośliwa. Najpewniej niezbędna będzie konsultacja u onkologa lub chirurga onkologa. Nie można ocenić czy doszło już do rozsiewu choroby nowotworowej na podstawie podanych danych.