Agresja przy schizofrenii paranoidalnej

Syn ma 25 lat choruje na schzofrenie paranoidalną nie chce brać leków jest już 3 raz w szpitalu . Powiedział mi ostatnio że w szpitalu też oszukiwał z lekami ,staje się coraz bardziej agresywny .Ostatnio uderzył mnie w twarz bo mu nie dałam piwa.Jak postępować z nim co robić żeby chciał się leczyć ? Chciałam żeby poszedł do psychologa ,nawet nie chce o tym słyszeć wiem,że z leczeniem wskazana jest terapia psychologiczna.Szkoda że w szpitalu nie są prowadzone takie terapie pozdrawiam lidoszka

Witam,

nie da się nikogo zmusić do psychoterapii. By, była ona skuteczna osoba musi chcieć coś zmienić, zrobić ze sobą. Widocznie to nie jest Pani synowi teraz potrzebne. Jednak nie można pozwolić, by stosował przemoc wobec Pani. W szpitalach są psycholodzy, którzy prowadzą różnego rodzaju formy pomocy np. zajęcia grupowe. Są również dzienne ośrodki pobytu, oddziały ambulatoryjne gdzie pacjenci uczęszczają w ciągu dnia. Tam odbywają różnego rodzaju terapie, poznają inne osoby z podobnymi problemami. Konsultacja z lekarzem prowadzący pozwoli zorientować się w formach pomocy oferowanych w Pani rejonie.

Pozdrawiam
Marta Sałatowska